Home / Lokalita

Zimní volnočasové aktivity


Alpské lyžování

Klínovec Hills se nachází na úpatí Klínovce, jehož svahy pak pokrývají sjezdovky Skiareálu Klínovec (vzdáleného cca 100 m), Neklidu (vzdáleného cca 3,5 km), Božího Daru (vzdáleného 4,5 km) a Jáchymovská sjezdovka se sedačkovou lanovkou (1,5 km – lze se však na ní napojit přes Skiareál Klínovec, kde jsou konečné stanice lanovek Skiareálu i Jáchymovské lanovky od sebe vzdálené 200 m).

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km západně od Prahy, v blízkosti hranic s Německem. Lyžařské tratě všech druhů obtížnosti jsou pravidelně upravovány. Středisko nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky a sněhovou garanci modernizovaným systémem umělého zasněžování, který pokrývá 90% sjezdových tratí z celkem 18 km o rozloze 50 hektarů. Středisko v poslední době prošlo modernizací, která vedla k tomu, že v areálu momentálně zajišťují přepravu lyžařů 4 sedačkové lanovky. Z toho 2 jsou moderní kryté plexisklovou bublinou. Nejnověji tato sedačková lanovka vznikla k dopravě lyžařů u sjezdovky Jáchymovské, která je také nově vzniklou a momentálně nejdelší sjezdovkou. Na tuto lanovku lze nastoupit v Jáchymově. Ve středisku se dále nachází, mimo jiné, lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. V miniareálu je dětský vlek zdarma. Dalšími službami jsou 3 lyžařské školy, 2 půjčovny lyžařského vybavení, 3 skiservisy, 7 bufetů a restaurací, velká nabídka ubytování a 3 veřejná parkoviště s kapacitou 500 aut - zdarma.

Nově vznikl v přízemí apartmánového domu B - č.p. 219 Apres Ski Restaurant, kde je možné se zasytit a občerstvit celý den. V bezprostřední blízkosti od Skiareálu Klínovec je Skiareál Fichtelberg, ve kterém je 10 sjezdovek o celkové délce 15,5 km s kabinovou lanovkou a cca 10-ti kotvami, které pokrývají svahy hory Fichtelberg.  V současné době je možné koupit permanentky, které platí v obou areálech zároveň.  Pro zpestření lze také navštívit cca 10 km vzdálený Skiareál Plešivec. 

Běžky

V okolí Božího daru a Klínovce vede několik desítek kilometrů upravovaných běžeckých stop. 

Bowling

Je možné nalézt též v multifunkční hale v Oberwiesenthalu. 

Krytý bazén

Se saunou a soláriem najdete 100m od apartmánů v hotelu Nástup. 

Snowboarding

Pro tento sport jsou připraveny na Klínovci hned dva bohatě překážkami vybavené snowparky. Jeden ve Skiareálu Klínovec, kde najdete U-rampu kategorie Superpipe, několik skoků, zábradlí a beden. S povedeným snowparkem se pak také setkáte na Neklidu, kde vás také čeká množství různých jumpů, railů, boxů a jiných překážek. 

Snowkiting

Větrné nezalesněné pláně pod Klínovcem v okolí Hájů a Loučné pod Klínovcem vybízí k tomu, abyste tam prohnali svého draka. (obr.)

Tenis

Si v zimě zahrajete na krytých kurtech v multifunkční hale v 5km vzdáleném Oberwiesenthalu.

http://www.klinovechills.cz/jpg/19/logo_1108x484.jpg

Luxusní residenční apartmány v srdci Krušných hor.

Kontakt

Mgr. Petra Choděrová
+420 725 777 878
choderova@klinovechills.cz

Rezidenční projekt 
KLÍNOVEC HILLS

Háj 231
Loučná pod Klínovcem
Krušné hory

Top